Currently Reading

Black Land

,,Toto leto musíš skoliť temného jednorožca, potom si dať šálku čaju, ukrývajúc sa medzi zelenými horami, pozorujúc tmavé dúhy namaľované na obzore.”

s konom_cinstina

Simona Janišová / Black Land

23.8. – 27.9.2014

Otvorenie: Sobota, 23.8.2014, 15:00h

Da Wang Culture Highland, Shenzhen, Čína

Predchádzajúce roky bola moja dizajnérska a voľná tvorba zameraná hlavne na aplikáciu súčasných priemyselných technológií ako CNC frézovanie, 3D tlač a 3D modelovanie na keramické materiály. Aktuálna výstava v Da Wang Culture Highland v Shenzhene je výsledkom rezidenčného pobytu na tomto mieste, počas ktorého som sa vrátila k tradičným keramickým technikám. Po rokoch dobrovoľného dištancu od priameho kontaktu s hlinou som cítila silnú potrebu navrátiť sa ku koreňom a opäť zažiť radosť z jednoduchého, základného dotyku s týmto médiom. Táto z minulosti dôverne známa skúsenosť sa nečakane stala oslobodzujúcim experimentom. Výsledkom je kolekcia voľných objektov a úžitkovej keramiky, pomenovaná Black Land.

Black Land je moje osobné miesto, ktoré mi tak celkom nepatrí. Je to môj vnútorný svet, s vlastnými pravidlami, s nedefinovanými hranicami a obsahom. Momentálne tmavá krajina ukrýva veľa farebných miest, pripravených na objavenie. Tento záhadný, neprebádaný a divoký priestor je determinovaný realitou, snami a túžbami.