Pop up v drobne store & atelier

od 6.12. do 23.12.2019, Grösslingová 19, Bratislava

V špeciálnom Pop-upe prinášame do drobne store práce textilnej dizajnérky Michaely Bednárovej a keramičky Simony Janišovej.

Michaela, ktorá tvorí pod značkou Puojd, na októbrovom Fashion LIve! predstavila novú kolekciu Agónia, ktorej súčasťou bol aj samostatný projekt Mŕtve kvety. Ako je už na Puojde zvykom, kolekciu tvorí množstvo vzorov, ktoré sú vyskladané z rôznych textilných techník. Novinkou je pletený sveter v štýle one size, ktorý sa hodí ženám aj mužom. Ideovo sa táto kolekcia zaoberá vymieraním vecí živých aj neživých, mŕtve kvety sú metaforou ženskosti a zraniteľnosti a symbolizujú aj vývoj medziľudských vzťahov.

Simona Janišová prinesie do drobne store kolekciu Anachronik – sériu stolovej keramiky, ktorá vznikla kombináciou tradičných keramickych techník a digitálnych postupov. Vázy, misky, svietniky, tácky, rámy a dózy – tentoraz v novom materiálovom prevedení, v červenej hline. Novinkou sú aj nástenné hodiny, pre ktoré navrhla originálne hodinové ručičky šperkárka Andrea Ďurianová. Okrem toho Simona predstaví aj niekoľko väčších objektov/nádob, ktoré vznikali v jej ateliéri behom posledného pol roka a ideovo nadväzujú na predošlé práce, zaobeberajúce sa témou zobrazenia vnútornej podoby človeka.

Z verejných zdrojov formou štipendia podporil Fond na podporu umenia.