BLACK LAND

1

,,Toto leto musíš skoliť temného jednorožca, potom si dať šálku čaju, ukrývajúc sa medzi zelenými horami, pozorujúc tmavé dúhy namaľované na obzore.”

Black Land je moje osobné miesto, ktoré mi tak celkom nepatrí. Je to môj vnútorný svet, s vlastnými pravidlami, s nedefinovanými hranicami a obsahom. Momentálne tmavá krajina ukrýva veľa farebných miest, pripravených na objavenie. Tento záhadný, neprebádaný a divoký priestor je determinovaný realitou, snami a túžbami.

Predchádzajúce roky bola moja dizajnérska a voľná tvorba zameraná hlavne na aplikáciu súčasných priemyselných technológií ako CNC frézovanie, 3D tlač a 3D modelovanie na keramické materiály. Práce zo série Black Land sú súborom voľných a úžitkových objektov, ktoré vznikli počas mojej rezidencie v Da Wang Culture Highland v Shenzhene, kedy som sa vrátila k tradičným keramickým technikám. Po rokoch dobrovoľného dištancu od priameho kontaktu s hlinou som cítila silnú potrebu navrátiť sa ku koreňom a opäť zažiť radosť z jednoduchého, základného dotyku s týmto médiom. Táto z minulosti dôverne známa skúsenosť sa nečakane stala oslobodzujúcim experimentom.

2014

Projekt bol podporený Ministerstvom kultúry Slovenskej republiky

2

5

6

7

8

9

10

14

15

misky1

misky2

z